ÄGGHÖNOR, 2 st. keramik, 1900-tal.

397980. ÄGGHÖNOR, 2 st. keramik, 1900-tal.

Längd ca 17 - 22 cm.

Nagg, krackelyrer, glasyrbortfall. Den lilla hönans skål med fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 17 - 22 cm.

Antal besök: 902