397564. BARSKÅP, Arne-Wahl Iversen, Brenderup möbelfabrik, Danmark. 1950/60-tal.
Jakaranda. Skåpluckor med bakomliggande hyllor och fack. Spegelförsedd bakgrund. Belysning. Ovansida klädd i svart bakelit. Bredd/längd 90, djup 38, höjd 108 cm.
Bruksslitage, märken.