3975631. HERMÈS, slips och bröstnäsduk / pocket square.
Siden, grå botten med rep- och beslag i vitt och gult, märkt "HERMÈS PARIS" utan copyright (förmodligen tidigt 1970-tal), längd 140 cm, bredd 9,5 cm. Matchande näsduk, märkt "HERMÈS-PARIS", ca 40 x 40 cm.”.
I gott vintageskick med åldersrelaterat slitage. Viss färgförändring vid hals.