3975013. CHIFFIONER, MAHOGNY, 1800-TAL.
Med 3 enkellådor ovanför 3 skåpdörrar. Den mellersta sektionen med den största. Centralt skåp innehåller en hylla med en nivå, vänster sida innehåller två lådor och höger sida innehåller en enda djup låda och hylla. Höjd 120cm, längd 153cm, djup 53cm.
Olika märken och repor överallt, flera förluster. Bakstycket är löst och behöver repareras. Se bilder online. Ingen nyckel.