397248. CONRAD FRANZ. 2 vaktlar på en äng.
Conrad Franz (*22.10.1950 Stockum); olja på duk, daterad omkring 1980, signerad nedre högra, inramad. Mått ca. Ram 35 x 29 cm, målning 24,5 x 18,5 cm. Här är en flersidig artikel om målaren från tidningen Wild & Hund.