SOFFBORD/BÄNK, trä/läder, Peru, 1960-tal.

3972389. SOFFBORD/BÄNK, trä/läder, Peru, 1960-tal.

Skiva med graverat läder, dekor av sköldar med text och figurer.
Höjd ca 42 cm, längd ca 129 cm, bredd ca 50 cm.

Bruksslitage, märken, smärre färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 312