MATSERVIS, 56 delar,porslin, Lidköping, 1900-talets första hälft.

397230. MATSERVIS, 56 delar,porslin, Lidköping, 1900-talets första hälft.

12 tallrikar diameter 25 cm
12 djupa tallrikar diameter 25 cm
11 tallrikar diameter 21 cm
11 tallrikar diameter 17 cm
4 uppläggningsfat, 2 skålar, 2 uppläggningsskålar, såsskål samt såskanna.

Smärre slitage samt något dekorbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 tallrikar diameter 25 cm
11 tallrikar diameter 21 cm
11 tallrikar diameter 17 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 721