397230. MATSERVIS, 56 delar,porslin, Lidköping, 1900-talets första hälft.
12 tallrikar diameter 25 cm
12 djupa tallrikar diameter 25 cm
11 tallrikar diameter 21 cm
11 tallrikar diameter 17 cm
4 uppläggningsfat, 2 skålar, 2 uppläggningsskålar, såsskål samt såskanna.
Smärre slitage samt något dekorbortfall.