JOHN BAUER. "Troll", 5 st.

JOHN BAUER. "Troll", 5 st.
3972000. JOHN BAUER. "Troll", 5 st.

Litografier, ur sviten Troll, 1915. Ernst Bauers förlag.

Rammått ca 30 x 19,5 cm
Bildmått ca 11 x 9 cm

Nr 2 Humpe
Nr 6 Den lilla prinsessan och trollen
Nr 7 Trollhästen
Nr 4 Här har du allt, som återstår av mina kläder!
Nr 9 Prinsessan och småtrollen.

Åldersrelaterad slitage,ej examinerade ur ram.

John Bauer (1882–1918)

Tema

Lilla Kvalitén

Gör en kostnadsfri värdering!

Rammått ca 30 x 19,5 cm
Bildmått ca 11 x 9 cm

Nr 2 Humpe
Nr 7 Trollhästen

John Bauer (1882–1918)

Tema

Lilla Kvalitén

Antal besök: 2 229