VASER, 3 st, keramik, Rörstrand, bland annat Hertha Bengtson, Gunnar Nylund, 1900-tal.

397191. VASER, 3 st, keramik, Rörstrand, bland annat Hertha Bengtson, Gunnar Nylund, 1900-tal.

Vas, grön, Hertha Bengtson, höjd ca 11,5 cm.
Vas, Gunnar Nylund, höjd ca 9 cm.
Klotvas, höjd ca 9 cm.

Bruksslitage, grön vas med krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Klotvas, höjd ca 9 cm.

Antal besök: 1 440