GERDA WALLANDER (1860-1926). "Från Baltiska utställningen".

3969520. GERDA WALLANDER (1860-1926). "Från Baltiska utställningen".

Olja på duk, 55 x 66 cm. Rammått ca 65 x 75 cm. Signerad G. Wallander. Med titeln skriven i blyerts på spännramen.

Ytsmuts, ojämnt spänd duk.

Tema

Kvinnliga konstnärer - Skapande under 150 år

Gör en kostnadsfri värdering!

Ytsmuts, ojämnt spänd duk.

Tema

Antal besök: 560