3968522. THOMAS LENK (1933-2014). Namnlös (lager).
Thomas Lenk (1933-2014), namnlös (lager), färgserigrafi på belagd kartong, 1970, signerad, daterad och numrerad, exemplar 19/30, arkstorlek ca. 57 x 37 cm.
Liten nötning med pappersförlust i nedre marginalen (mitten) och en svag punkt längst upp till vänster, annars smärre tecken på slitage.