SERVISDELAR, 59 delar, porslin, Sterling, Johnson Bros, England.

396600. SERVISDELAR, 59 delar, porslin, Sterling, Johnson Bros, England.

12 tallrikar, diamter 25 cm
11 djupa tallrikar, diameter 25 cm
2 ovala skålar, längd 19,5 cm
3 ovala serveringsfat, längd 27 / 31,5 / 41 cm
1 terrin med lock samt fat, längd ca 33 cm
1 terrin med lock, längd 30 cm
14 assietter, diameter 20 cm
12 fat, diameter 18 cm
1 såskanna, längd ca 13,5 cm
1 såssnipa med fat, längd ca 20 cm
1 tillbringare, höjd ca 18 cm.

Slitage, krackeleringar. Enstaka nagg. 1 löst terrin-lock medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 tallrikar, diamter 25 cm
2 ovala skålar, längd 19,5 cm
14 assietter, diameter 20 cm
12 fat, diameter 18 cm
1 såskanna, längd ca 13,5 cm

Antal besök: 3 192