ALBIN MORODER. Madonna med Jesusbarnet, stiliserad.
396329. ALBIN MORODER. Madonna med Jesusbarnet, stiliserad.
Albin Moroder (06.12.1922 Schlitters - 17.11.2007 Mayrhofen); svärtat trä, daterat 1960-tal, signerad på baksidan och med upphängning. Mått ca. 64 x 10 cm.