KERAMIKFÖREMÅL, 8 st, Rörstrand, 1900-tal.

396156. KERAMIKFÖREMÅL, 8 st, Rörstrand, 1900-tal.

Potta med handtag, design MW= Marianne Westman, höjd 14 cm.
Kaffekanna, grön chamott, höjd 18 cm.
Kaffekanna, brun, nr 611, höjd 15 cm.
Burk med korklock, "TOBAK", desigm MW= Marianne Westman, höjd 12 cm.
Askfat, 2 st, varav ett är andra sortering GN, höjd 3 cm + höjd 2,5 cm.
Skål, design SL, fågel, höjd 3 cm.
Skål, design GN, höjd 5,5 cm.

Förekomst slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål, design GN, höjd 5,5 cm.

Förekomst slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 362