KARAFFER med proppar, 4 st, glas, varav 2 st signerade Orrefors, 1900-tal.

396149. KARAFFER med proppar, 4 st, glas, varav 2 st signerade Orrefors, 1900-tal.

Höjd 22,5 cm, slipad dekor - rådjur med kid.
Höjd 33 cm, slipad dekor, något smutsig på insidan.
Höjd 26,5 c,. signerad Orrefors.
Höjd 24 cm, signerad Orrefors, etikett, något smutsig insidan.

Repade botten.
Två karaffer smutsiga insidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Repade botten.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 545