CARL FAGERLUND. Bordslampa, Orrefors.

3959343. CARL FAGERLUND. Bordslampa, Orrefors.

Fot av vitt glas. Signerad Orrefors RD 1503. Höjd 57 cm inkl skärm. Skärmens diameter 44 cm.

Mindre bruksslitage. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Carl Fagerlund (1915–2011)

Gör en kostnadsfri värdering!

Carl Fagerlund (1915–2011)

Antal besök: 235