395758. LJUSKRONA, empirestil, 1800-talets andra hälft.
Mässing, behängd med prismor.
26/2. Ändring från empire 1800-talets första hälft till "empirestil 1800-talets andra hälft".
Slitage, prismor saknas/lösa, skador, en ljusarm av. Renoverad och kompletterad.