SKÅLAR, 3 st, samt VAS, glas, Bertil Vallien, Boda Åfors, Kosta-Boda, 1900-tal.

395386. SKÅLAR, 3 st, samt VAS, glas, Bertil Vallien, Boda Åfors, Kosta-Boda, 1900-tal.

2 skålar på fot, signerade, Boda Åfors, V170:100, diameter 10, höjd 10,5 cm.
Vas, signerad, Boda Åfors, V 186:100, höjd 10 cm
Skål, blå, "Chicko", signerad, Kosta Boda Artist Coll 59606, diameter 11, höjd 8 cm.

Smärre slitage. Skålar och vas Boda Åfors med repor under fot.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 635