395231. CHIFFONJE, valnöt, nyrenässans, 1800/1900-tal.
Med utfällbar skrivbordsskiva. Längd 90 cm. Bredd 54 cm. Höjd 156 cm.
Åldersrelaterat bruksslitage, slagmärke på en kolon. Senare beslag. En nyckel finns, dock saknas kolonnyckeln.
Nyckel/nycklar finns.