TEXTILIER, ett par, siden. Kina, 1900-talets första hälft.

395187. TEXTILIER, ett par, siden. Kina, 1900-talets första hälft.

Gul färg och polykrom dekor med drakar.
Längd ca 316 cm. Bredd ca 33,5 cm.

Smärre fläckar. Bruks-och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 041