LJUSSTAKE, Mjölby Intarsia, 1900-talets första hälft.

394800. LJUSSTAKE, Mjölby Intarsia, 1900-talets första hälft.

Svart bottenplatta. 5 ljusarmar. Intarsiadekor av djur och väsen. Etikettmärkt. Längd 38, höjd 10,5cm.

Bruksslitage, repor samt krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 857