CARL HARRY STÅLHANE. KERAMIKFÖREMÅL, 5 st, signerade C-G S. - Rörstrand, 1900-tal.

394780. CARL HARRY STÅLHANE. KERAMIKFÖREMÅL, 5 st, signerade C-G S. - Rörstrand, 1900-tal.

3 st lockburkar + 2 burkar.
Höjd 5,0 - 10,5 cm.
Lockburk, diameter 14 cm, höjd 8,5 cm, daterad 1965.

Lockburk med kantnagg, grå/melerad.
Lockburk med tillverkningsdefekt är märkt andra sortering.

Gör en kostnadsfri värdering!

3 st lockburkar + 2 burkar.
Höjd 5,0 - 10,5 cm.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 062