KOPPARKANNA, stor, Gefle, 1900-talets första hälft.

394712. KOPPARKANNA, stor, Gefle, 1900-talets första hälft.

Stämplad ISB, Gefle på handtag.
Totalhöjd med uppfällt handtag 33 cm.

Bruksslitage, ärgningar, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 8 310