MATSERVIS, 28 delar, "Vinranka", Arthur Percy, Upsala-Ekeby / Gefle.

394662. MATSERVIS, 28 delar, "Vinranka", Arthur Percy, Upsala-Ekeby / Gefle.

10 flata, diameter 25 cm.
6 djupa, 25 cm.
1 assiette, 22 cm.
3 assietter, 19,5 cm.
5 assietter, 16 cm.
1 kanna, höjd 16,5 cm.
1 skålfat med grepp, längd 21,5 cm.
1 uppläggningsfat, diameter 35,5 cm.

Slitage, krackeleringar, missfärgningar, enstaka nagg, några delar med sprickor däriblad på kannans grepp.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 flata, diameter 25 cm.
6 djupa, 25 cm.
1 assiette, 22 cm.
3 assietter, 19,5 cm.
5 assietter, 16 cm.
1 kanna, höjd 16,5 cm.

Antal besök: 1 723