FIGURINER, ett par i porslin. Maruyama made in occupied Japan.

394569. FIGURINER, ett par i porslin. Maruyama made in occupied Japan.

Föreställande ungt lantligt par i 1700-talsklädsel med attribut för matlagning och kök. Polykrom underglasyrdekor och delvis förgyllda. Höjd 21,5 cm.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 4 431