TAKLAMPA, 12-armad, 1900-talets mitt.

3944914. TAKLAMPA, 12-armad, 1900-talets mitt.

12 ljusarmar i mässing med kupor i frostat glas. Vitlackerad stomme och takkopp.
Höjd ca 30, diameter 90 cm.

Gott bruksslitage. Kupor med enstaka minimala nagg. Ej funktionstestad.

Tema

Formstads Utvalda

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 30, diameter 90 cm.

Tema

Formstads Utvalda

Antal besök: 3 899