394461. KAFFESERVIS i porslin, 12 delar, KPM 1832-1911.
Rik dekor av blommor och förgyllda bladrankor.
4 kaffekoppar med underfat
sockerskål med lock
Kaffekanna med lock
ett extra sockerskålslock medföljer
ett extra underfat medföljer.
Bruksskick, kannans lockknopp har en gång blivit ersatt av metallknopp.
4 kaffekoppar med underfat
sockerskål med lock
Kaffekanna med lock
ett extra underfat medföljer.