MARIANNE WESTMAN. Kaffe-/matservis, 5 delar, porslin, Mon Amie - Rörstrand, design Marianne Westman, 1900-tal.

394449. MARIANNE WESTMAN. Kaffe-/matservis, 5 delar, porslin, Mon Amie - Rörstrand, design Marianne Westman, 1900-tal.

Uppläggningsfat, 28 x 21 cm.
Tillbringare, höjd 16 cm, VDN-märkt.
Kaffepanna, höjd 20 cm, VDN-märkt.
Burk med hänklar, höjd 7,5 cm.
Lockburk, höjd 8 cm, VDN-märkt.

Uppläggningsfatet har en liten nagg(enligt bild).
Kaffekannan har smutsig botten.

Marianne Westman (1928–2007)

Gör en kostnadsfri värdering!

Uppläggningsfat, 28 x 21 cm.

Marianne Westman (1928–2007)

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 201