ARMBANDSUR, Omega Seamaster XVI, cal. 471, automatisk, boett 18k guld, 1955/1956.

394302. ARMBANDSUR, Omega Seamaster XVI, cal. 471, automatisk, boett 18k guld, 1955/1956.

Cal 471 med 19 jewels.
Boett, 18k guld, märkt 11423947, 2850 S.C.
Serie nr 14726037
Urtavla med röda OS-ringar i emalj, diameter ca 29 mm.
Seamaster XVI (cal 470/471) introducerades 1955 inför OS i Melbourne 1956.

Krackelerad urtavla. Slitage. Ej originalband.

Gör en kostnadsfri värdering!

Cal 471 med 19 jewels.
Serie nr 14726037

Antal besök: 6 201