MATSERVIS, 52 delar, flintgods, "Normandy", Johnson Bros, England.

394264. MATSERVIS, 52 delar, flintgods, "Normandy", Johnson Bros, England.

12 Mattallrikar, diameter 25 cm.
12 Djupa tallrikar, diameter 25,5 cm.
11 Entretallrikar, diameter 20 cm,
10 Assietter, diameter 18 cm.
1 Såskanna, höjd 40 cm.
2 Uppläggningsskålar, 22 X 29 cm
3 Uppläggningsfat, 20 X 26,5 cm, 24 X 32 cm, 27 X 36 cm.
1 Kanna, höjd 19 cm.

Ålders samt bruksslitage. Krackeleringar.
En Assiett med klammerlagning.
En mattallrik med klammerlagning.
En Assiett med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 Assietter, diameter 18 cm.
1 Såskanna, höjd 40 cm.
1 Kanna, höjd 19 cm.

En Assiett med nagg.

Antal besök: 1 954