KAFFE och TESERVIS, 63 delar, porslin, "Gazell", Einar Forseth, Lidköping, 1900-talets första hälft.

394236. KAFFE och TESERVIS, 63 delar, porslin, "Gazell", Einar Forseth, Lidköping, 1900-talets första hälft.

Tekanna
12 tekoppar
12 tefat
Kaffekanna
8 kaffekoppar
11 kaffefat
10 assietter
gräddkanna
sockerskål
2 miniatyrvaser
4 små fat.

Ålders samt bruksslitage.
Nagg finnes.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tekanna
12 tekoppar
12 tefat
Kaffekanna
8 kaffekoppar
11 kaffefat
10 assietter
gräddkanna
sockerskål
2 miniatyrvaser
4 små fat.

Ålders samt bruksslitage.
Nagg finnes.

Antal besök: 6 433