394236. KAFFE och TESERVIS, 63 delar, porslin, "Gazell", Einar Forseth, Lidköping, 1900-talets första hälft.
Tekanna
12 tekoppar
12 tefat
Kaffekanna
8 kaffekoppar
11 kaffefat
10 assietter
gräddkanna
sockerskål
2 miniatyrvaser
4 små fat.
Ålders samt bruksslitage.
Nagg finnes.