394152. SALONGSGRUPP, 6 delar, 1900-talets första hälft.
Soffa längd 120.
2 karmstolar, bredd 58, djup 62, höjd 96.
2 stolar, bredd 46, djup 53, höjd 90.
Bord, längd 94, bredd 59, höjd 64 cm.
Bruksslitage, stolarna något instabila, bordet med fläckar.