ERIK PAAVASSON SKÅRPA. Samekniv, horn och trä, samearbete. Signerad.

394058. ERIK PAAVASSON SKÅRPA. Samekniv, horn och trä, samearbete. Signerad.

Handtag i trä, slida i horn och läder. Ristad dekor. Signerad "EPS". Längd 22,5 cm.

Bruksslitage, repor. Handtag med kvist och krok.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 880