KRUTHORN, stort, ottomanskt, trä/mässing samt skinn, 17/1800-tal.

394053. KRUTHORN, stort, ottomanskt, trä/mässing samt skinn, 17/1800-tal.

Mässingsdetaljer med dekor i geometriskt mönster.
Längd ände-ände 35 cm.

Bruksslitage, skador/lagningar, bucklor i mässing.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ände-ände 35 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 980