WAKIZASHI, Japan, 1800-tal.

WAKIZASHI, Japan, 1800-tal.
394049. WAKIZASHI, Japan, 1800-tal.

Klinglängd 45 cm, tsuba i järn, tsuka med menuki i form av lotusblomma, nakago osignerad.

Klingan med smärre hack, fläckar och spår av korrosion, saya med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 244