393964. MATSERVIS, 50 delar, porslin, Lidköpings Porslinsfabrik, 1930-tal.
Servisen består av 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11 förrättstallrikar, 8 assietter, 5 serveringsfat i olika storlekar (längd 36-24 cm), 1 serveringsskål, 1 såssnipa.
Bruksslitage. Nagg, mindre avslag och enstaka spricka förekommer.