ERIK HÖGLUND. LJUSKRONA, smide, glasdelar, Erik Höglund, sex ljushållare, 1900-tal.

393571. ERIK HÖGLUND. LJUSKRONA, smide, glasdelar, Erik Höglund, sex ljushållare, 1900-tal.

Höjd 58 cm.
Diameter 47 cm.

Slitage runt ljushållarna.
Förekomst av lite erosion.

Erik Höglund (1932–1998)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 58 cm.
Diameter 47 cm.

Slitage runt ljushållarna.
Förekomst av lite erosion.

Erik Höglund (1932–1998)

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 3 931