Fender Stratocaster elgitarr Skräddarsydd butiksgitarr, tillverkad 2005. Utrustad med ett synkroniserat tremolosystem. Greppbräda i lönn och östindisk palisander Numrerad: CZ522827.
ca H 98 cm, B 32 cm, D 7 cm
Fender gitarrfodral tillgängligt. H 38 cm, B 105, D 11 cm
Pall med fotstöd och stoppad sits med ”Fender Custom Shop” tryck på sittytan. ca Sh 76 cm
Östindisk palisander (Dalbergia latifolia) har förtecknats i bilaga B sedan 1.2.2017. Gitarren tillverkades 2005 och omfattas därför inte av CITES-restriktioner för handel inom EU.
Tecken på ålder och användning. repor och stötar. En funktionell garanti tillhandahålls inte. Inget certifikat tillgängligt.
ca H 98 cm, B 32 cm, D 7 cm