EN GEORGE III SILVERKOPP.

EN GEORGE III SILVERKOPP.
3933488. EN GEORGE III SILVERKOPP.

London 1798, tillverkarens märke delvis gnidat, med kantigt handtag, utsvängd kropp och rödsutsvängd fot, kroppsvapnet visar en hand som håller två fjädrar, 11,5 cm bred, 9 cm diameter, 7 cm hög, 6 oz.

Kännetecken delvis gnidat, tillverkarens märke börjar med P, andra bokstaven inte synlig, ytbucklor, repor och märken som står i proportion till ålder.

Tema

Seasonal Silver & Stocking Fillers

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Antal besök: 152