3933488. EN GEORGE III SILVERKOPP.
London 1798, tillverkarens märke delvis gnidat, med kantigt handtag, utsvängd kropp och rödsutsvängd fot, kroppsvapnet visar en hand som håller två fjädrar, 11,5 cm bred, 9 cm diameter, 7 cm hög, 6 oz.
Kännetecken delvis gnidat, tillverkarens märke börjar med P, andra bokstaven inte synlig, ytbucklor, repor och märken som står i proportion till ålder.