393307. BORD, ek, Chippendale, 1900-tal, två utdragsskivor.
Balusterben och lejontassar.
Höjd 73 cm.
Längd 155 cm.
Bredd 90 cm.
Utdragsskivor bredd 49 cm.
Storlek med utdragsskivorna 253 x 90 cm.
Defekter och slitage på bordsskivan.
Slitage på benen.