Utomlands resväska, 1920/30-tal.

3932947. Utomlands resväska, 1920/30-tal.

trä/metall/textil, målad brun och svart.. Rektangulär, krökt kropp med gångjärn, böjda träremsor och stencilerade ramfält. Mässingsbeslag och läderögla på sidorna. Randig inredning med allvarliga tecken på ålder och defekter. HxBxD: 63 x 112 x 62 cm.

Tecken på slitage, nötningar och defekter. Ingen nyckel tillgänglig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 193