HALSBAND, 3 st, samt del av HÄNGE, bland annat jordfynd.

393272. HALSBAND, 3 st, samt del av HÄNGE, bland annat jordfynd.

Halsband med hänge, jordfynd, längd ca 48 cm.
Halsband sten, glas, keramik, jordfynd, längd ca 43 cm
Halsband med krucifix och dekordelar av silver, krucifixets höjd ca 7 cm.
Del av hänge, sten och metall, höjd 2,5 cm.

Slitage, skador. Samtliga halsband omträdda.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 918