KRISTALLKRONA, 1900-talets andra hälft.

392932. KRISTALLKRONA, 1900-talets andra hälft.

Kristallkrona med stomme av mässing och 6 ljusarmar och 7 ljuspunkter för elektriskt ljus.
Höjd 69/79 cm
Diameter 57 cm
Lösa prismor medföljer.

Bruksslitage och ett par prismor saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 69/79 cm
Diameter 57 cm
Lösa prismor medföljer.

Antal besök: 3 249