DRÄKTSMYCKEN, 2 delar, metall, imiterade stenar, möjligen Marocko och Turkiet..

392855. DRÄKTSMYCKEN, 2 delar, metall, imiterade stenar, möjligen Marocko och Turkiet..

2 delar, troligen så kallade fibula från Marocko samt en tepelik från Turkiet.
Största diameter ca 12,5 cm.

Proveniens: Portugisisk diplomatfamilj.

Slitage, skador, delar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Största diameter ca 12,5 cm.

Antal besök: 992