MATSERVIS, 66 delar, porslin med vit glasyr och kantdekor i guld.

392773. MATSERVIS, 66 delar, porslin med vit glasyr och kantdekor i guld.

14 mattallrikar, 6 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 10 assietter, 2 mindre assietter, 2 runda uppläggningsfat, 4 ovala uppläggningsfat i olika storlekar, 2 karotter med lock i olika storlekar, 1 såsskål med lock, 1 serveringsskål på fot med lock, 2 ovala skålfat, 2 skålar i olika storlekar, 8 snäckformade små fat.

2 kakfat i 2 våningar (i delar) medföljer, monteringspinnar saknas, 1 kakfat med skador. Ca 4 delar med nagg och 2 med sprickor, ett lock med lagningar, gulddekor med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 778