2 SKÅLAR och 1 FAT, porslin. Kina 1800-tal.

392712. 2 SKÅLAR och 1 FAT, porslin. Kina 1800-tal.

Polykrom emaljfärgsdekor av blommor och insekter samt gulddetaljer. Diameter 15-16 cm.

Fatet med kantlagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fatet med kantlagning.

Antal besök: 981