LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft.

392589. LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft.

Behängd med olikslipade prismor bl.a i lövform. Stomme av mässing. 6 ljusarmar.
Total höjd 91 cm, diameter 63 cm.

Bruksslitage. Lagning på stomme. Två prismor saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 035