392352. SMINKBORD, trä/glas, 1900-talets andra hälft.
Med två lådor samt uppfällbar skiva med spegel. Lös glasskiva under skiva.
Längd 108 cm.
Bredd 62 cm.
Höjd 71 cm.
Bruksslitage, märken, spegel smärre anlupen, stort avslag i ett hörn på glasskiva.
Nyckel/nycklar finns.