3922023. Tvåsits/soffa, teak, tyg, ull, 1970-tal, Danmark.
Konstruktion med glaserad teakram, med armstöd, med avtagbart tyg sits och ryggklädsel, polykrommönstrad, krämvit ullklädsel på ryggen, h.98cm klädsel, sitshöjd: 44cm, L.134cm, D.70cm.
Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, delvis mindre repor.