SERVISDELAR, 73 delar,"Flagg", Signe Persson Melin, Boda.

392132. SERVISDELAR, 73 delar,"Flagg", Signe Persson Melin, Boda.

6 st Dessertskålar, höjd 6,5 cm, diameter 10,5 cm.
10 st, Grogglas, höjd 13,5 cm, diameter 8,5 cm.
12 st Selterglas små, höjd 5,5 cm, diameter 5,5 cm.
11 st Snapsglas, höjd 9,5 cm, diameter 4 cm.
6 st Snapsglas på fot, höjd 9 cm, diameter 4 cm.
9 st Starkvinsglas på fot, höjd 9,5 cm, diameter 5 cm.
7 Vinglas på fot, höjd 13,5 cm, diameter 7,5 cm.
12 st Selterglas, höjd 6,5 cm, diameter 6,5 cm.

Bruksslitage, nåt enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 003